Willa Poranek i Rozpacz – konstancińskie ruiny

1 View Comment Off

Willa Poranek i Rozpacz – konstancińskie ruiny

W modnym Konstancinie spotkamy nie tylko piękne nowoczesne domy, pełne najwyższej klasy elektroniki czy też odrestaurowane za grube miliony eleganckie rezydencje dla najbogatszych – całkiem spora część starej części Konstancina popada w ruinę i niszczeje, a miasto niewiele z tym może zrobić, wille mają bowiem swoich właścicieli, a do rejestru zabytków wpisane nie są.

W bardzo kiepskim stanie są obecnie piękne, dwie stylowe wille – Rozpacz i Poranek. Obie te wille znajdują się w opłakanym stanie – wybite okna, zagrzybione mury, zapadnięte stropy. Ukryte głęboko na ogromnych działkach częściowo chronione są przed oczami ciekawskich turystów – co nie znaczy wcale, że nie niszczeją. Zwłaszcza, ze pomagają im w tym młodzi mieszkańcy Konstancina, którzy w willach urządzają sobie latem spotkania i imprezy.

A przecież można ratować konstancińskie wille. Jeszcze w 2006 roku, willa Witoldówka wołała o pomstę do nieba, dziś zaś, dzięki staraniu właścicieli uzupełniona została cegła, a willa wygląda już znacznie lepiej. Niestety, przypadków ratowania willi w Konstancinie jest znacznie mniej niż przypadków ich dewastacji i pozostawienia na zniszczenie.

http://kasior.pl/

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

In : Blog

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: