Zimne okłady dobre na obrzęki

7 Views Comment Off

Spuchnięte nogi oraz stopy to z pewnością mało estetyczny wygląd. Często jednak jest to efekt naszych zaniedbań względem organizmu. Powodem tego jest stagnacyjny tryb życia, brak aktywności, nieprawidłowe obuwie, zwłaszcza u kobiet. Jednak często bywa tak, ze opuchnięcia i obrzęki są efektem różnych chorób i nieprawidłowych zjawisk w organizmie.
Obrzęk może być reakcją na różnego rodzaju stosowane przez nas leki. Najczęściej dotyczy to zażywania hormonów np. estrogenu czy testosteronu, leków niesteroidowych, przeciwzapalnych, a także produktów na nadciśnienie. Taka reakcja na leki może objawiać się opuchnięciem całego ciała, jest ono nabrzmiałe. Dzieje się tak ponieważ wiele stosowanych przez nas lekarstw zatrzymuje wodę i sól, co prowadzi do mniejszej przepuszczalności naczyń włosowatych.

Gdy obrzęki pojawiają się tylko w niektórych miejscach, może to stanowić sygnał, że mamy alergię na któryś ze składników leku. Jeśli opuchlizna pojawia się także w okolicach oczu, możemy mieć do czynienia z reakcją na kontakt z różnego rodzaju toksynami. Powodem tego mogą być substancje zawarte w różnego rodzaju środkach piorących lub czyszczących, które stosujemy w domu. Wdychamy je w trakcie używania i w ten sposób dostają się one do naszego organizmu.

Może to być reakcja alergiczna, ale najczęściej jest to obrona naszego układu na kontakt z groźną, nieakceptowaną immunologicznie substancją. Należy wtedy wykonywać zimne okłady. Wszelkie jednak niepokojące sygnały konsultujmy z lekarzem.

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: