Zalety stylu skandynawskiego

2 Views Comment Off

Styl skandynawski (2)Z wnętrzarstwem jest jak z modą. Praktycznie co sezon pojawiają się nowe trendy, projektanci lansują coraz to nowe pomysły, zmieniają się ich upodobania kolorystyczne. Podobnie też jak w modzie wiele osób rezygnuje z podążania za trendami i wybiera klasykę. Jeśli chodzi o aranżacje wnętrz, to od kilku już lat Polacy bardzo lubią Casabianca – Skandynawski styl.

Jest minimalistyczny, prosty, naturalny, a jednocześnie bardzo funkcjonalny. Dodatkowo, niezależnie od wielkości mieszkania, domu czy pomieszczenia, Casabianca – Skandynawski styl fantastycznie powiększa optycznie i rozjaśnia nawet bardzo ponure pokoje.

Mocną stroną stylu skandynawskiego jest też fakt, że remont wcale nie musi być kosztowny. Casabianca – Skandynawski styl faworyzuje zawsze proste i naturalne rozwiązania. Śmiało można więc ratować stare proste meble, zaniedbane deski podłogowe czy parkiety.

Jeśli tylko dobrze zorganizuje się odświeżanie, to efekt może przerosnąć wszelkie oczekiwania. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Kolosalną zmianę niewielkim kosztem może zapewnić samo pomalowanie ścian. W sklepach z materiałami do wyposażenia wnętrz można znaleźć mnóstwo farb w ciekawych i modnych kolorach. Wielu producentów ma nawet specjalne linie kolorów, które już samą nazwą nawiązują do Skandynawii. By aranżacje były w pełni skandynawskie, najlepiej jest zdecydować się na odcienie beżu albo szarości. Dobrze na ścianach prezentuje się też złamana biel lu nieco cieplejsze kolory waniliowy, kremowy czy śmietankowy.

Warto pamiętać, że w stylu skandynawskim liczą się też ciekawe detale. Wcale nie muszą być jednak one drogie. Skrzynki z naturalnego drewna można np. przerobić na ciekawe półki, sanki można wykorzystać jako stolik do kawy, niepozorne skrzynki z drewna wykorzystać jako pojemniki na różne drobiazgi.

Warto eksperymentować, szukać, wynajdywać coraz to nowe kreatywne rozwiązania, pamiętając jednak, że pomysłowość jest tak samo ważna jak własny komfort i funkcjonalność. Osoby, które nie mają doświadczenia w aranżowaniu wnętrz, mogą śmiało pożyczać pomysły z innych skandynawskich projektów. Wiele ciekawych zdjęć, inspiracji, aranżacji można znaleźć online. Wystarczy znaleźć tylko popularne serwisy wnętrzarskie, zajrzeć na tematyczne blogi albo na strony sklepów oferujących elementy wyposażenia wnętrz,

Wszelkie zakupy koniecznie trzeba robić ostrożnie i z rozmysłem. By metamorfoza własnych czterech ścian przyniosła oczekiwany efekt, najlepiej jest wszystko starannie zaplanować, a przede wszystkim przygotować kosztorys.

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

In : Blog

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: