ZAĆMA

3 Views Comment Off

Zaćma, czyli mętnienie soczewki oka, w wyniku, czego wszystko, co człowiek widzi, staje się niewyraźne, a kolory tracą intensywność dotyka coraz młodszych ludzi. Kiedyś była to choroba starszych ludzi, a w dzisiejszych czasach spory odsetek chorujących na tę chorobę stanowią ludzie, którzy ledwie przekroczyli trzydziestkę. Jak nie dopuścić do zaćmy?
W słoneczne dni (niezależnie od pory roku) warto nosić okulary słoneczne, bo światło UVA jest bardzo szkodliwe, choć działa niezauważalnie; nie powoduje zaczerwienienia czy też łzawienia, ale skutecznie prowadzi do zmętnienia soczewki.. Okulary powinny być dobrze dopasowane, aby szkodliwe światło nie dostawało się z góry albo z boku…
Nie należy przesadzać z łykaniem witamin w tabletkach…naukowcy amerykańscy stwierdzili, że wysokie stężenia kwasu askorbinowego (witamina C) upośledzają wchłanianie selenu, który jest odpowiedzialny za ochronę wzroku.
I oczywiście dieta ma wielkie znaczenie profilaktyczne. Należy zrezygnować z dużych ilości zjadanego mięsa na korzyść warzyw i owoców, w których znajdują się przeciwutleniacze dobrze wpływające na wzrok. Do jadłospisu należy także włączyć większe ilości ryb, orzechów i pestek zawierających kwasy omega 3 i omega 6, które bardzo dobrze wpływają na wzrok.

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: