Wpływy niemieckie

1 View Comment Off

Wpływy niemieckieMożna mieć różną opinię o Niemcach jako narodzie – niewątpliwie są to ludzie silni, zorganizowani i często bezwzględni. Mają też bardzo bogatą kulturę – malarstwo, muzykę, literaturę, czy budownictwo.
Prawie wszyscy wielcy kompozytorzy byli Niemcami, lub wywodzili się z niemieckojęzycznego kręgu kulturowego. Niemcami byli również właściwie wszyscy wielcy filozofie nowożytni: Marks, Hegel, Kant i wielu, wielu innych. Ogromna część Polski w różnych okresach historycznych znajdowała się pod niemieckimi rządami, na każdym kroku możemy więc znaleźć pamiątki po nich: zamki krzyżackie, mieszczańskie kamienice, młyny. Oliwa, dzielnica Gdańska w której żyję jest dosłownie usiana takimi pamiątkami. Stanowi dzięki temu jedną z najpiękniejszych dzielnic miasta, z którą konkurować może właściwie tylko Stare Miasto, w którym – dodajmy – również dominuje budownictwo niemieckie.
Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że modernizm, styl architektoniczny w jakim utrzymana jest Gdynia, również wywodzi się z Niemiec.

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

In : Blog

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: