Usługi fryzjerskie dla młodzieży

15 Views Comment Off

Usługi fryzjerskie przeżywają swój rozkwit również dzięki nowym trendom mody wśród młodzieży szkolnej i ludzi młodych. Większość z nich może pozwolić sobie na drogie usługi fryzjerskie, gdyż w pierwszym przypadku wsparcie takiej idei udzielają rodzice, a w drugim, większość młodych chcących dobrze wyglądać i świadomych w modzie, ma odpowiednie fundusze żeby zapłacić za usługi naprawdę ekskluzywnego fryzjera – stylisty. Młodzież wybiera najczęściej nowoczesne i skomplikowane fryzury, często czerpiąc inspiracje z wyglądu swoich idoli – gwiazd rocka, aktorów, czy bohaterów gier komputerowych.

Owe stylizacje wymagają od fryzjera odpowiedniego podejścia do młodego klienta, sztuki negocjacji i rozumienia potrzeb osoby siedzącej na fotelu przed nim. Obecnie większość salonów fryzjerskich nie dysponuje specjalnie przeszkolonymi fryzjerami, którzy przygotowani są do kontaktu z młodym człowiekiem. Powoduje to, że niektóre bardziej wyspecjalizowane salony są mocno oblegane przez chcących zmienić swój wizerunek bądź też wykonać egzotyczną fryzurę. Coraz bardziej skomplikowane fryzury, potrzeba ich stylizacji motywuje firmy produkujące kosmetyki do wzmożonych akcji promocyjnych skierowanych do ich młodego użytkownika. Nikogo już nie dziwią linie kosmetyków do pielęgnacji włosów dla piętnastolatek czy specjalne zmywalne farby koloryzujące i inne gadżety. Konsorcja zajmujące się produkcją kosmetyków, oraz hurtownie fryzjerskie zacierają ręce.

Ostatnimi czasy, z salonów fryzjerskich masowo wykupywane są żele do włosów, lakiery, pianki, a nawet woski – kiedyś stosowane jedynie przez doświadczonych i przeszkolonych do tego celu fryzjerów. Klika lat wstecz żaden z fryzjerów nie uświadamiał sobie co tak naprawdę będzie musiał umieć w przyszłości. Większość nie spodziewała się tak szybkiego i radykalnego zmiany stylu czesania, strzyżenia czy nawet ubierania. Na chwilę obecną większość fryzjerów w kraju jak i większych aglomeracjach na przykład w Łodzi, nie ma odpowiednich umiejętności aby tworzyć fryzury dla młodzieży. Włosy w stylu Emo, czy z do połowy wygolone a do połowy długie są trudne do osiągnięcia dla mało kreatywnych usługodawców. W łodzi jest kilka zakładów fryzjerskich specjalizujących się w produkcji Emo fryzur ale i one nie wyrabiają się na czas co powoduje, iż na obcięcie włosów trzeba czekać tygodniami.

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

In : Uroda

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: