Soczewki kontaktowe

4 Views Comment Off

Czy można w prosty sposób zrezygnować z okularów nadal ostro widząc? Zwolennicy szkieł kontaktowych uważają, że tak. Stosują oni soczewki nakładane bezposrednio na powierzchnię oka i często bardzo sobie chwalą takie rozwiązanie.

To, co sprawia, że soczewki kontaktowe są bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem to ich wygoda. Mozna z nimi biegać, prowadzić aktywny tryb życia i nie przejmować się czy np. nie spadną. Ponadto w przeciwieństwie do okularów soczewki nie parują, co znacznie ułatwia korzystanie z nich np. w trakcie deszczu lub w gorącym pomieszczeniu.

Generalnie soczewki kontaktowe mają też cały szereg innych zalet, chociażby wizualnych. Rano się je zakłada, a potem na cały dzień się o nich zapomina. Czysta wygoda. Z drugiej storny trzeba jednak pamiętać o tym, ze używanie szkieł kontaktowych wymaga zachowania całego szeregu zasad higieny.

I tak koniecznie trzeba pamietać, by przed zakładaniem lub zdejmowaniem szkieł dokładnie wymyć ręce. Ponadto soczewki kontaktowe należy przehcowywać w specjalnym płynie ochronnym. Oczywiście dotyczy to wersji wielodniowych (dwutygodniowe, kwartalne), gdyż jeżeli chodzi o jednodniówki, to każdorazowo otwiera się pojemnik na nowo i wykorzystuje dane szkła kontaktowe tylko raz.

Szkła jednodniowe to zresztą nie tylko najbardziej higieniczny, ale i najwygodniejszy sposób korzystania z soczewek. No i są proste w przechowywaniu (nie trzeba się przejmować wspomnianym płynem). Jako, że są jednorazowego użytku nie trzeba się też przejmować tym ile już czasu upłnęło od momentu otwarcia opakowania.

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: