Ślubna ekstrawagancja

19 Views Comment Off

Ślubna ekstrawagancja

Większość par, planując ślub, marzy o tym, żeby ten dzień był wyjątkowy i inny niż wszystkie. Niektórzy wybierają tradycję, inni chcą wyróżnić się na całej linii. Gdzie zaczyna się dziwactwo? Oceń nietypowe pomysły na ślub.

Ślub to szczególny dzień przede wszystkim dla kobiet. Chcą wyglądać tego dnia wyjątkowo i zależy im na tym, żeby goście zapamiętali tylko pannę młodą. Tradycyjny ślub w Polsce to ten kościelny, w białej sukni z welonem, przy skocznej muzyce lokalnego zespołu, w domu weselnym lub restauracji. Oczywiście ryż i monety to też element obowiązkowy, którym młodzi muszą oberwać. Wesela najczęściej są duże, a prezenty jeszcze większe. Symboliczne dary już właściwie nie istnieją, teraz goście powinni zrzucić się na podróż poślubną na Karaiby lub ofiarować sztabki złota. Jednak państwo młodzi lubią kombinować i chętnie zbaczają z tradycyjnej ścieżki.

Zachód kombinuje coraz bardziej. Poniższe przykłady to tylko ciekawostki, pewnie dziwne, ale z całą pewnością sympatyczne. Są oczywiście naprawdę kuriozalne imprezy ślubne utrzymane bardzo szczegółowo w klimacie Shreka i bajek Disneya, na których złoto i srebro, a także pudrowy róż odgrywa główną rolę. Te można jednak pominąć, jako element dziwactwa.

Niech moc będzie z wami

W 2009 roku we Lwowie odbył się ślub w stylu Gwiezdnych Wojen. Jednak to niejedyny przykład ceremonii ślubnej inspirowanej tym światem. Jak wiadomo fani Star Wars to właściwie odrębna kultura. Słynny rycerz Jedi i księżniczka Leja wzięli już zapewne ślub w wielu miejscach na ziemi, ale ten w ukraińskiej wersji zyskał dużą sławę w internecie. Państwo młodzi podobno zrobili niemałe wrażenie w urzędzie stanu cywilnego, a pewnie byli też ciekawą ozdobą miasta. Goście też dopasowali się stylistycznie, bo cała impreza odbyła się pod znakiem najsłynniejszego filmu Georga Lucasa.

Mroczny ślub

Śluby w klimacie gotyckim mieszczą się już w granicach normy. Wiktoriańskie suknie, wyjątkowo ozdobne gorsety, a także kolorystyczna odmiana wpisują się nieco w modę. Czarne i czarno-czerwone ciężkie suknie uwielbiają fanki mrocznego gotyckiego stylu, a ślub jest jedyną okazją, kiedy naprawdę mogą popuścić wodze fantazji. Jednak pewna para wyjątkowo lubująca się w „gotyckich klimatach” zyskała ogromną popularność w sieci ze względu na nietypową stylizacje. Jedynie zdjęcie może posłużyć jako wyjaśnienie:

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

In : Uroda

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: