Siemię lniane jako eliksir

67 Views Comment Off

Siemię lniane jako eliksir

Wstajemy rano po nieprzespanej nocy, niestety o kilka ,,drzemek” za dużo. Szybko zdajemy sobie sprawę, że do pracy nie zdążymy na czas jeśli zdecydujemy się zjeść śniadanie. W pośpiechu zalewamy wrzątkiem kawę, a w międzyczasie szykujemy się do dnia. Poganiając dzieci do wyjścia, łapiemy za torebkę, kluczyki do samochodu, całus na dzień dobry dla współmałżonka i wybiegamy, bo późno! Wróć, gdzie nasza kawa?

Po dynamicznej i pełnej emocji jeździe przez zatłoczone centrum miasta docieramy pod biuro, niestety po drodze nie udało się zatrzymać na śniadanie. Dopijamy kawę i rozpoczynamy 8 godzinny maraton. Niestety, już od rana wszyscy coś od nas potrzebują – pomysł na batonika lub kanapkę legł w gruzach.

Południe i czas na lunch: pyszne, obfite i wysoko przetworzone danie prosto z mikrofalówki w lokalnym barze. Po ,,obiedzie”, kilku godzinach pracy, przekąszonym batonie czekoladowym i kilku filiżankach kawy kończymy nasz dyżur.

W domu zabieramy się za przygotowanie kolacji: pysznej, wartościowej, ciepłej, domowej kolacji. Czasem coś idzie niezgodnie z planem: współmałżonek został dłużej w pracy, do dzieci przyszli głośni koledzy, sąsiedzi kontynuują remont, pies szczeka, telefon dzwoni, makaron wykipiał – istne szaleństwo!

Działajmy zanim złe nawyki żywieniowe odbiją piętno na naszym organizmie! Oczywiście zachęcam do przeanalizowania porządku dnia codziennego i wygospodarowania więcej czasu na regularne posiłki. Proszę też znaleźć 5 minut dziennie na sporządzenie i wypicie naturalnego eliksiru, który osłoni nasz żołądek przed wszystkimi drażniącymi czynnikami.

Polecam siemię lniane.

Siemię lniane, to nasiona lnu zwyczajnego i są one cennym surowcem zielarskim (Semen Lini). W swojej skórce mają ukryte około 6% śluzu roślinnego. Dodatkowo są cennym składnikiem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz wielu cennych dla zdrowia mikro i makro elementów. Jednak to właśnie śluz czyni je wyjątkowym sprzymierzeńcem w ochronie naszego przewodu pokarmowego.

Siemię lniane można kupić praktycznie w każdym sklepie z żywnością, żeby korzystać z jego najlepszych właściwości zalecam nabyć całe nasiona (niemielone).

Przepis na sukces:

2-3 łyżeczki nasion lnu należy zalać gorącą wodą (w zależności od indywidualnych upodobań proszę zalać taką ilością wody, jaką później wypijemy) i pozostawić na minimum godzinę do nasiąknięcia (można zostawić na całą noc). W tym czasie nasiona pobiorą część wody, zamieniając ją w przezroczysty kisiel – właśnie ten kisiel posiada całe bogactwo śluzów z siemienia lnianego. Gdy papka przestygnie należy ją przelać przez sito, by odseparować nasiona od płynu. Płyn można popijać od razu, można go również doprawić wedle uznania (łyżka miodu dodatkowo sprzyjać będzie naszemu gardłu).

Smacznego!

Korzyści wynikające z codziennego picia lnianego eliksiru ( siemię lniane jako eliksir do picia ):

– działa osłaniająco na cały układ trawienny, tworząc barierę pomiędzy błoną śluzową, a czynnikami drażniącymi

– ułatwia wypróżnianie, bo ma dużo błonnika, dzięki temu nie narażamy się na wystąpienie nowotworów dolnych odcinków układu trawiennego

– sprzyja zwiększeniu odporności organizmu, bo utrudnia patogenom dostęp do jego wnętrza poprzez błony śluzowe jelit

– działa podobnie jak tran, wzmacnia kości, poprawia jakość widzenia

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

In : Wygląd

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: