Precyzja w każdym calu

19 Views Comment Off

Precyzja w każdym calu

„Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety”, śpiewała kiedyś Marylin Monroe. Widząc tłumy oblegające sklepy jubilerskie, chyba możemy uwierzyć jej na słowo. Ale jak przebiega cała produkcja drogocennych błyskotek, pożądanych przez wszystkie panie?

Wszystko zaczyna się gdzieś głęboko pod ziemią, gdzie powstają piękne kamienie. Ale nie o geologii będziemy tu opowiadać. Przyspieszmy więc cały skomplikowany proces i znajdźmy się w pracowni jubilera. Jego praca nie udałaby się, gdyby nie mógł dokładnie określić wagi klejnotów. Jak wyglądałby naszyjnik, wysadzany niesymetrycznymi elementami? Raczej nie zachęcałby do kupna, a sprzedawca ryzykowałby, że zbyt tanio sprzeda cenny diament. Przykład pracy jubilera jest tylko jednym z wielu, ponieważ ogromna precyzja jest wymagana w wielu dziedzinach życia. Przecież każdy, nawet najmniejszy błąd aptekarza może skończyć się tragicznie, a niezgodności w naukowych obliczeniach zrujnowałyby niejedno akademickie przedsięwzięcie. Dlatego też, stosuje się precyzyjne wagi.

Wyposażone w bardzo czułe elementy miernicze oraz precyzyjne wyświetlacze (LCD lub LED), najnowszej generacji urządzenia są niezbędne w pracy jubilera, aptekarza czy też naukowca. Stworzone pod szyldem marki Steinberg Systems są gwarancją dokładności, wymaganej w nawet najbardziej precyzyjnych czynnościach. Bez problemu odmierzą odpowiednią ilość drogich kamieni czy też najmniejsze nawet jednostki leku. Czułość proponowanych przez producenta urządzeń waha się od 0,01 do 0,001 g, przy maksymalnym udźwigu w granicach od 3,0 do 0,2 kg. Ale nie należy sugerować się wysoką czułością wag – nie oznacza to słabości wykonania. Wręcz przeciwnie, wagi precyzyjne Steinberg Systems są wykonane z tak samo wytrzymałych materiałów, jak ich kuzyni, z przeznaczeniem do pracy na placach budów i w transporcie. Tyczy się to przede wszystkim stali szlachetnej, która nie dość, że gwarantuje odporność na wstrząsy i działanie czasu, to jeszcze dopełnia szlachetnego, eleganckiego wyglądu. Poza tym, wagi posiadają szereg innych funkcji, charakterystycznych już dla urządzeń tego typu: kalibracja, zerowanie, tarowanie, liczenie, ale też alarm, tryb oszczędny, oraz wskaźnik poziomu baterii.

Czego chcieć więcej? Dodajmy, że urządzenia mają możliwość pracowania w skrajnych temperaturach, od -10 do + 40 stopni Celsjusza. Nie straszne im więc syberyjskie zimno, ani afrykańskie upały. W takich warunkach pozostaje tylko martwić się o sprawność działania człowieka, bo wagi precyzyjne marki Steinberg Systems na pewno nie zawiodą.

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

In : Uroda

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: