Park Zdrojowy – rozwój za unijne pieniądze

1 View Comment Off

Park Zdrojowy – rozwój za unijne pieniądze

W tym roku rozpoczęły się prace związane z przebudową Parku Zdrojowego. Potrwają aż do 2012 roku. W ramach wartej 20 mln złotych inwestycji, Park Zdrojowy zmienić ma oblicze na bardziej nowoczesny i ładniejszy. Czy jednak zamiana alejek z asfaltowych na żwirowe oraz wycięcie prawie 300 drzew doda Parkowi uroku? I czy na pewno są to konieczne zabiegi?
Gmina do inwestycji dołożyć ma 10 mln zł – druga połowa to wkład Unii Europejskiej. W sytuacji w której gmina ma sporo innych wydatków, renowacja Parku wydaje się nie być najszczęśliwszym terminem. Poza wycinką i zmianą alejek, Par czeka też nowy system odwadniający, sporo nowych tras rowerowych, nowe ławki, plac zabaw dla dzieci oraz sporo nowych krzewów i kwiatów.

Do Parku wejdzie też komercja – przy pasażu pojawią się nowe stragany. W planach jest też kilka nowości – labirynt z żywopłotu (na który niestety trzeba będzie kilka lat poczekać) oraz dwupoziomowy most na rzece.

Przebudowa ma duży rozmach – stąd czas jej trwania również nie najkrótszy. Efekty w całości widoczne będą dopiero za dwa lata. Miejmy nadzieję, że przebudowa skończy się sukcesem.

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

In : Blog

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: