Ortodoncja – Chorzów

4 Views Comment Off

Czasem zdarza się, że wady wymowy u małego dziecka spowodowane są niewłaściwym zgryzem lub na przykład przesunięciem jednego z zębów. Wtedy nie można poprzestać na konsultacji logopedycznej i w tej sprawie musi wypowiedzieć się ortodonta. To on zdecyduje, czy wdrożyć leczenie i jakie miałoby ono być. We współpracy z logopedą powinien opracować plan doprowadzenia do sytuacji, kiedy zęby nie będą zaburzać artykulacji.

Oczywiście ortodonta nie musi od razu zalecać noszenia aparatu stałego. Czasem wystarczy aparat zakładany tylko na noc lub też jedna klamra, by przesunąć krzywo rosnący ząb. Oczywiście można załatwić od razu dwie rzeczy, to znaczy i kwestię zgryzu, i wymowy, ale nie jest to obligatoryjne.
Dobrze jest w miarę wcześnie wdrożyć leczenie, żeby nie utrwalać u dziecka niewłaściwej artykulacji, bowiem odzwyczajenie się od tego jest dosyć trudne. Ortodonta powinien uprzedzić dziecko, że po leczeniu język może się inaczej układać i mogą nastąpić pewne trudności w wymowie niektórych głosek.

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: