Nietypowa biżuteria

58 Views Comment Off

Zwykle biżuteria kojarzy nam się ze srebrem lub złotem. Każdy zetknął się też z biżuterią sztuczną, czyli wykonaną po prostu z metalu. Również drewno nie budzi wielu emocji – jest często wykorzystywane do wyrobu etnicznej biżuterii.

Skóra to kolejny materiał, który od dawna wykorzystywany jest do wyrobu wszelkiego rodzaju biżuterii. Stosunkowo najczęściej spotykamy go na bransoletkach i naszyjnikach, począwszy od popularnego rzemyka, poprzez szerokie skórzane bransoletki, aż po misternie uformowane kompozycje ze skóry. Skóra świetnie komponuje się z metalem i srebrem, a ostatnio coraz częściej łączona jest nietypowo z kamieniami, perłami czy w popularnych bransoletkach modułowych, jako baza do nawlekania charms i beads.

Stosunkowo niedawno zaczęto wykorzystywać kauczuk syntetyczny. Dzięki swoim właściwościom takim jak elastyczność i miękkość świetnie nadaje się do wyrobu bransoletek i naszyjników, które dobrze się układają. Idealnie komponuje się ze srebrem, tworząc oryginalne i nowoczesne kompozycje. Najpopularniejszy i najbardziej zachowawczy jest oczywiście kolor czarny, ale kauczuk występuje obecnie we wszystkich możliwych kolorach.

Biżuteria z modeliny to coś, co niektórzy z nas pamiętają zapewne z przedszkola. Ale nie jest to tylko domena dzieci. Taką biżuterię można spotkać również w galeriach prezentujących rękodzieło artystyczne.

Klasyczna skórzana bransoletkaDo tej pory zapewne nic Was nie zdumiało. Każdy zetknął się na pewno z biżuterią skórzaną, kauczukową czy z modeliny. Ale już biżuteria z betonu dla większości będzie pewnym zaskoczeniem i może wywołać pewną konsternację. A taka naprawdę istnieje. Propozycja niemieckiego artysty Bergnera Schmidta to połączenie srebra próby 925 i betonu. Minimalistyczny i ascetyczny design nawiązujące do szkoły Bauhaus, kojarzonej głównie z architekturą. Duże, betonowe, geometryczne kształty czy też delikatnie wyrzeźbione kwiaty zostały zawieszone na delikatnych srebrnych łańcuszkach, które dodatkowo tworzą z nimi świetny kontrast.

Z kolei biżuteria z papieru wydaje się czymś bardzo ulotnym i nietrwałym. Gdy jednak papierową kompozycję odpowiednio zaimpregnujemy i utrwalimy, sytuacja się zmienia. Powstają niepowtarzalne i bardzo lekkie kompozycje, często nawiązujące do stylistyki origami.

Z czego jeszcze może powstać biżuteria? Ludzka wyobraźnia jest tu nieograniczona. Może więc niebawem usłyszymy o kolejnym zaskakującym materiale, który posłużył artyście do stworzenia niepowtarzalnych kolczyków czy zawieszki. Pamiętajmy, biżuteria to coś więcej niż tylko srebrne kolczyki.

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

In : Ubrania

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: