NIEŚWIEŻY ODDECH

6 Views Comment Off

Aby mieć świeży oddech, przede wszystkim trzeba mieć zdrowe zęby i czyścić je bardzo dokładnie, ale czasami to nie wystarczy. Winą za niezbyt przyjemny zapach z jamy ustnej, często odpowiedzialne są beztlenowe bakterie umiejscowione na tylnej ściance ludzkiego języka, które wytwarzają lotne związki siarki o nieprzyjemnym zapachu. Części tych bakterii można się pozbyć pijąc często niewielkie ilości wody, a resztę pokona tabletka z cynkiem organicznym, którą można kupić w aptece bez recepty. Jony cynku wchodząc w reakcję z związkami siarki neutralizują nieprzyjemny zapach.
Drugim skutecznym sposobem na pozbycie się przykrego zapachu z ust, jest żucie świeżych ziół, na przykład natki pietruszki, koperku czy mięty, albo rozgryźć bardzo aromatyczne przyprawy na przykład goździk czy anyż ( pomogą na kilkanaście minut)
Dobrze jest też mieć przy sobie gumę do żucia ( silnie miętową, eukaliptusową) oczywiście bezcukrową, która oprócz odświeżenia oddechu, powoduje większą produkcję śliny i wypłukiwanie resztek jedzenia,które też mogą powodować, że oddech nie jest przyjemny.
Innym sposobem jest też noszenie ze sobą paru ziarenek kawy i rozgryzienie jednego czy dwóch i potrzymanie ich w jamie ustnej.
Jeśli nieprzyjemnego zapachu z ust nie da się zlikwidować, należy udać się do lekarza, bo przyczyna może tkwić całkiem gdzie indziej ( na przykład w żołądku).

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: