Leczenie przez zapach

11 Views Comment Off

W pogoni za zdrowiem, urodą i dobrym nastrojem coraz częściej zwracamy się ku naturze i jej drogocennym bogactwom. Jedną z atrakcyjnych naturalnych metod polepszania zdrowia, samopoczucia, a także kondycji włosów, paznokci i skóry jest aromaterapia to jest dosłownie leczenie zapachami. Ta wywodząca się ze starożytności odmiana medycyny naturalnej oparta jest w przeważającym stopniu na wykorzystaniu leczniczych właściwości olejków eterycznych. Są to ciekłe, lotne substancje produkowane przez rośliny. Powodują, że energia wewnątrz rośliny zaczyna intensywniej cyrkulować. Olejki również bronią rośliny przed szkodnikami jednocześnie przyciągając te owady, które są dla rośliny pożyteczne.

Olejki eteryczne to silnie działające substancje pochodzenia roślinnego zwane niekiedy „żywymi” wyciągami.Z zewnątrz przypominają typowe ciężkie oleje stosowane w kuchni. Tak naprawdę olejki eteryczne są lżejsze od wody, bardzo mocno stężone a także łatwopalne. Z racji swój lotny stan skupienia, aby można je było dłużej przechowywać, muszą być rozcieńczone z niewielką ilością tak zwanych olejów nośnikowych wytwarzanych z roślin albo orzechów.Najczęściej stosowanymi olejami bazowymi są: olejek ze słodkich migdałów, olejek z awokado, z jojoby, z nasion winogron, arachidowy, a również olejek morelowy, sezamowy czy z orzechów makadamia. Dobór oleju bazowego powinien być podyktowany potrzebami danego rodzaju skóry.

Istnieją setki różnych rodzajów olejków eterycznych. Ze względu na swoją niezwykłą złożoność chemiczną substancje te mają zróżnicowane korzystne działanie.Oddziałują zarówno na ciało jak i na umysł prowadząc do ogólnego dobrostanu psycho-fizycznego, który według definicji Międzynarodowej Organizacji Zdrowia jest zasadniczym składnikiem zdrowia. Pojęcie dobrostanu robi w ostatnich czasach ogromną karierę. Dowodzą tego powstające jak grzyby po deszczu centra zdrowia i urody, salony spa, kluby fitness czy gabinety odnowy biologicznej. Coraz więcej z nich ma w swojej ofercie zabiegi z wykorzystaniem naturalnych olejków eterycznych. Fachowcy z branży wellness już dawno przekonali się o skuteczności działania tych substancji. Dlaczego więc nie pójść za ich przykładem i nie urządzić we własnym domu domowego salonu spa?

Nadmierne obciążenie pracą i innymi obowiązkami osłabia system nerwowy prowadząc do przemęczenia organizmu. Stres dnia codziennego jest czynnikiem ogromnie szkodliwym i wyniszczającym dla organizmu. Nie bez powodu stres znajduje się pośród przyczyn wielu z najczęstszych chorób, na które zapadają Polacy. zachorowania na jedną z chorób układu sercowo-naczyniowego, astmę, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, atopowe zapalenie skóry a nawet cukrzycę i chorobę nowotworową. główną rolę w powstawaniu i rozwoju nowotworu ma układ odpornościowy , na którego działanie istotny wpływ mają zdarzenia stresujące, których, niestety, trudno uniknąć w codziennym życiu. Oczywiście, optymalnie byłoby nie narażać się w ogóle na bodźce stresowe, ale jest to raczej niemożliwe. Aby nie dopuścić do nadmiernej kumulacji w organizmie szkodliwych efektów działania stresu zaleca się wiele metod niefarmokologicznych, pośród których możnaodnaleźć także aromaterapię z zastosowaniem olejków eterycznych.

Do polepszenia samopoczucia oraz złagodzenia skutków stresu stosuje się głównie olejki działające relaksująco albo energetyzująco. Do pierwszej grupy należą przede wszystkim: olejek lawendowy, rozmarynowy, miętowy czy tymiankowy, do drugiej – olejek eukaliptusowy, grejpfrutowy, cedrowy, imbirowy i mandarynkowy. Niektóre olejki eteryczne (na przykład jodłowy czy pomarańczowy) działają na organizm ludzki zarówno energetyzująco jak i odprężająco. Dostępne w sprzedaży są także mieszaniny różnych olejków o podobnym działaniu. Wskutek połączenia kilku olejków następuje sprzężenie działania substancji, co przekłada się na rezultat zabiegu.

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: