Jak walczyć z depresją?

8 Views Comment Off

Jedną z najtrudniejszych w leczeniu chorób jest bez wątpienia depresja. Mimo, iż czesto kojarzona wyłącznie z psychiką chorego, bez wątpienia ma bardzo wyraźny wpływ na funkcjonowanie jego organizmu. Nie da się przy tym ukryć, iż często trudno leczyć to schorzenie jakimikolwiek sposobami, a rozmowy psychologó są tylko rozmowami. Tymczasem przy depresji powinno się jak najszybciej udać do lekarza,a jednocześnie jak najwięcej rozmawiać z ludźmi.

Łatwo jednak powiedzieć, gdy w praktyce choroba ta oznacza wielki brak jakiejkolwiek motywacji do czegokolwiek przy jednoczesnym bardzo niskim poczuciu własnej wartości i kompletnym pesymiźmie przy patrzeniu w przyszłosć i ocenie szans na to, ze uda się cokolwiek – włącznie z planowaną kuracją. Dlatego też najlepiej jest gdy ktoś chorego na tą chorobę wspiera zarówno wtedy, gdy już trwa leczenie depresji, jak i przed terapią.

To bardzo ważne, gdyż w ten sposób najłatwiej można go zachęcić do podjęcia leczenia. A to w większości przypadkó jest długotrwałe. Ciężko bowiem trafić w metodę, która będzie skuteczna w danym wypadku, a reguły nie ma – u każdego pacjenta leczenie depresji wygląda trochę (a czasem nawet znacznie więcej niż trochę) inaczej.

W jednych przypadkach zastosowana zostanie terapia grupowa, w innych indywidualne rozmowy, w jeszcze innych leczenie farmakologiczne. Najczęśniej jednak w zwalczaniu depresji łączy się wszystkie te metody. Problemem jest jednak fakt, że leki antydepresyjne często powodują efekty uboczne, a trudno przewidzieć ich skuteczność. Z tego powodu trzeba cały czas obserwować ich wpływ na pacjenta i na tej podstawie modyfikować dawkę lub zmieniać (a czasem odkładać) antydepresanty.

Trzeba też pamiętać, iż wspomniane leki są psychoaktywne, co oznacza, że należy uważać na ich łączenie z innymi substancjami. Szczególnie niewskazane byłoby serwowanie ich razem z alkoholem, ze względu na możliwe wystąpienie niespodziewanych efektów ubocznych.

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: