Jak rozpoznać problemy z nieprawidłową wagą?

5 Views Comment Off

Wszyscy wiemy już, że nadmierna waga ciała jest problemem nie tylko estetycznym, ale także i zdrowotnym. Aby go wyeliminować, musimy najpierw dowiedzieć się, czy rzeczywiście masa naszego ciała jest nieprawidłowa. W jaki sposób można więc to zrobić?

Wbrew pozorom pierwsze objawy nadwagi sami możemy u siebie rozpoznać. Wystarczy, że będziemy regularnie spoglądać na siebie w lustrze. Róbmy to przynajmniej raz w tygodniu i sprawdzajmy, czy w pewnych miejscach nie pojawiło się przypadkiem więcej ciała. Innym sposobem będzie wyliczenie sobie BMI. Wynik przypasujemy do tabelki, by zobaczyć, czy zmagamy się z nadwagą. Oprócz tego zawsze możemy regularnie się mierzyć i kontrolować obwody różnych części ciała. Czasem bowiem waga może być nieco wyższa i wcale nie jest to związane z nadwagą.

Jeśli więc chcemy dbać o swoje zdrowie, musimy dbać o masę swojego ciała. Gdy jest ona nadmierna, jak najszybciej postarajmy się zmienić swoją dietę i dołączyć do codzienności aktywność fizyczną. Takie zmiany szybko przyniosą dobre rezultaty.

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: