Internetowy Katalog Polski Kamień Budowlany

1 View Comment Off

Internetowy Katalog Polski Kamień Budowlany to kompleksowe opracowanie o polskich kamieniach naturalnych.

Katalog zawiera informacje o kamieniach eksploatowanych aktualnie, oraz ze złóż, których eksploatacja została zatrzymana lub zaniechana, lecz które dostępne są jeszcze w róznej formie na rynku. Nie uwzględniono w nim złóż historycznych. Jest to w miarę pełna informacja o polskich kamieniach budowlanych – tj. takich, z których możliwe jest wykonywanie okładzin pionowych, poziomych lub elementów konstrukcyjnych. Pominięte są te kamienie, z których wytwarzane są wyłącznie kruszywa oraz te, które znane są tylko w niewielkiej skali z zastosowań lokalnych.
W Katalogu nie umieszczono wszystkich kamieni budowlanych eksploatowanych w Polsce, ale nasz serwis będzie na bieżąco uzupełniany i aktualizowany.

Kamienie budowlane podzielono – dla przejrzystości i zachowania międzynarodowych nomenklatur – na trzy grupy: granity (wszystkie twarde skały magmowe i metamorficzne – bez węglanowych – które dają się polerować), piaskowce (skały osadowe, które nie dają się polerować) i marmury (wszystkie skały osadowe i metamorficzne węglanowe). Klasyfikacja ta odbiega w sposób zasadniczy od systematyki petrograficznej, jednak znakomicie wpisuje się w podział handlowy i użytkowy kamieni.

Publikując Katalog mamy nadzieję, że przyczynimy się do popularyzacji polskiego kamienia budowlanego.

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

In : Blog

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: