Granit strzegomski kolory

2 Views Comment Off

Granit i piaskowiec – szlachetne materiały budowlane
Rynek kamieniarski w naszym kraju wciąż się rozwija, a produkty z kamienia naturalnego są coraz bardziej cenione. Ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim granit i piaskowiec, a ich przetwórstwo datuje się od wielu lat.

Piaskowiec

Piaskowiec jest drobnoziarnistą skałą osadową, bogatą w ziarna kwarcu, miki, skaleni oraz okruchy wielu innych skał i minerałów. Ze względu na swoją wyjątkową miękkość i plastyczność piaskowce znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie. Warto jednak wiedzieć, że po wyschnięciu staje się bardzo twardy. Dzięki łatwości obróbki (łupania, szlifowania, polerowania) z powodzeniem wykorzystywany jest jako materiał drogowy i zdobniczy. W budownictwie stosuje się go przy elewacjach zewnętrznych i wewnętrznych. Piaskowiec spisuje się doskonale również jako materiał na posadzki i kominki.

Granit

Granit to również skała naturalna z powodzeniem stosowana w budownictwie. Łatwo poddaje się cięciu i polerowaniu, jest wytrzymały i kwasoodporny. Ceniony jest za swoje walory estetyczne. Jako kamień budowlany wykorzystywany jest na drogach, ale również jako element dekoracyjny.

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

In : Blog

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: