Granit jaka to skała?

2 Views Comment Off

Kamienie stosowane w budownictwie
W branży budowlanej stosuje się różnego rodzaju kamienie naturalne, które różnią się między sobą właściwościami i walorami estetycznymi. Wykonuje się z nich blaty kuchenne, parapety, schody czy pokrycia podłóg. Najpopularniejsze są granit oraz piaskowiec, które wykazują wytrzymałość, a przy tym są dostępne w stosunkowo korzystnych cenach.

Piaskowiec jest zwięzłą skałą osadową, który jest stosunkowo miękki i przez to również prosty w obróbce. Po wyschnięciu staje się jednak znacznie twardszy, przez co nadaje się do stosowania w budownictwie. Piaskowiec może mieć różne barwy, dzięki czemu jest świetnym materiałem zdobniczym, a także znajduje zastosowanie przy elewacjach zewnętrznych, ogrodzeniach czy schodach.

Granit to twardsza skała, która jest kwasoodporna oraz wytrzymała. Granit w budownictwie wykorzystywany jest w większych blokach, które łatwo ciąć, głównie jako materiał zdobniczy oraz typowo budowlany. Kamień bardzo ładnie się prezentuje, szczególnie jeśli zostanie poddany odpowiedniej obróbce.

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

In : Blog

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: