ALERGIA

3 Views Comment Off

Alergikiem jest każdy człowiek, który w genach ma zapisaną skłonność do reagowania uczuleniem na coś, co innym nie szkodzi i właściwie jemu też nie zagraża jako samo w sobie, tylko objawy są uciążliwe a czasami nawet niebezpieczne …uczulać może praktycznie wszystko od roztoczy kurzu domowego, przez pyłki roślin aż po sierść zwierząt domowych.
W najlepszej sytuacji są ludzie, którzy po prostu wiedzą, co ich uczula i potrafią tak zorganizować sobie życie, aby unikać alergenu, jeśli to tylko jest możliwe (ktoś, kto ma uczulenie na sierść kota po prostu stara się unikać zwierzęcia).
Przy alergii na roztocza kurzu domowego trzeba odkurzać mieszkanie przy otwartych oknach, używać mokrych ścierek, często wietrzyć mieszkanie i utrzymywać optymalną temperaturę19 stopni, używać pościeli dla alergików, często zmieniać bieliznę pościelową i prać, w co najmniej 60 stopniach…
Przy uczuleniach na pyłki roślin nie można trzymać w mieszkaniu suszonych bukietów i ziół, nie robić kąpieli ziołowych, dbać, aby trawniki koło domu były skoszone zanim zakwitną trawy, w czasie kwitnienia roślin trzymać zamknięte okna ( mieszkanie wietrzyć wtedy, gdy pada deszcz).
Częstą przyczyną alergii są też pleśnie i grzyby. W takim wypadku koniecznie trzeba wysuszać zagrzybione pomieszczenia, używać środków grzybobójczych, trzeba bardzo dbać zwłaszcza o łazienkę, dokładnie sprzątać i wysuszać…
Jeśli alergicy wiedzą jak postępować można to schorzenie „oswoić” i życie może być całkiem znośne nawet z tym uciążliwym schorzeniem.

Inne artykuły o modzie i urodzie online:

About the author

Ankieta:

Czy warto zapłacić większą ilość pieniędzy za złotą biużuterię ślubną ręcznie robioną?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: